Dwarf - Rasa | WoWka CZ
Rasa | Základní rasa | Alliance Alliance

Dwarf


DeadKarlos | 17. Října 2019 | Návštěvnost 487

 

Dwarfové z Ironforge jsou jedním z hratelných ras Aliance ve hře World of Warcraft. Jsou to prastará rasa robustních humanoidů, kteří žijí pod horami Khaz Modan se sněhem. Tito trpaslíci byli vždy rychle spojenci s lidmi a těšili se z vyhlídek na bitvu a vyprávění.

Trpaslíci začínají ve své zasněžené vlasti, konkrétně v Coldridge Valley v Dun Morogh. Jejich hlavní město je horská pevnost Ironforge, kde vládne Rada tří kladiv nad jejich sjednocenými klany. V minulosti trpaslíci zřídka opustili bezpečí v horských pevnostech. Avšak, kdykoli byli volaný k boji, vstali a bránili přátelé a spojence s nesrovnatelnou kuráží a neohrožeností. Kvůli nedávnému objevu, který odkryl tříšť jejich starověkých počátků, trpaslíci podstoupili pozoruhodné přeměny.

Houževnatí průzkumníci

Smělý a odvážní trpaslíci jsou starodávná rasa pocházející ze země - bytosti živého kamene vytvořené titány, když byl svět mladý. Kvůli podivné chorobě známé jako kletba Curse of Flesh podstoupili pozemští předkové trpaslíci transformaci, která změnila jejich skalní kůže na měkkou kůži. Nakonec se tito tvorové z masa a krve podobali trpaslíkům a na zasněžených vrcholcích Khaz Modanu vytesali mocné město Ironforge.

Dwarf

Historie


Po mnoho let žili tři klany trpaslíků - Bronzebeards, Wildhammers a Dark Irons - v Ironforge sjednoceni pod moudrou vládou Nejvyššího krále Modimuse Anvilmara. Když Modimus odešel, mezi klany se vřelo napětí a vypukla válka o kontrolu nad městem. Tak začal Válka tří kladiv, divoký konflikt, který zuřil po mnoho let, během této doby bronzebeardský klan získal výhradní vlastnictví Ironforge, přerušil vztahy mezi ostatními klany a vyhnal své soupeře.

Nedávno však zvrat osudu přitáhl soupeřivé klany zpět na Ironforge poté, co strávili století od sebe...

Když divoké přírodní katastrofy otřásly Azerothem těsně před Cataclysmem, trpasličí země nebyla ušetřena klimatem. V oblasti kolem Ironforge se protrhla řada otřesů, což omezilo osídlení na sutiny a životy mnoha nevinných trpaslíků. Král Magni podstoupil mystický rituál, aby mohl komunikovat se Zemí, aby získal odpovědi na znepokojivý stav světa. Obřad však měl neočekávaný účinek: Magni byl přeměněn na diamant a byl roztaven do samotných hlubin Ironforge.

Ve výkonném vakuu, které následovalo, jeho odcizená dcera Moira, která se provdala za opovrhovaného klanu Dark Iron, se krátce prohlásila za vůdce Ironforge a účinně zamkla město. Kdyby nebylo zásahu krále Variana Wrynna z Stormwindu a jeho syna, prince Anduina, mohlo by její jednání vyvolat další občanskou válku. S Varianovým vedením byla od té doby rozdělena kontrola Ironforge mezi klany Bronzebeard, Wildhammer a Dark Iron prostřednictvím Rady tří kladiv. Když klany odložily své staré hádky a začaly spolupracovat, schopnost rady vládnout.

 

 

Rasové vlastnosti


ExplorerExplorer - pasivní
Při hledání archeologických fragmentů najdete další fragmenty a můžete provádět průzkum rychleji než běžní archeologové.

 

Frost ResistanceFrost Resistance - pasivní
Snižuje Frost poškození, které dostanete o 1%.

 

Might of the MountainMight of the Mountain - pasivní
Zvyšuje poškození kritického zásahu a léčení o 2%.

 

StoneformStoneform - okamžitě - 2 minuty cooldown
Odstraní veškeré poison, disease, a bleed účinky a zvyšuje Armor o 10%. Trvá 8 sekund.

 

 

Worgen Logo

 

Dostupná povolání


HunterHunter

WoW

PaladinPaladin

WoW

PriestPriest

WoW

RogueRogue

WoW

WarriorWarrior

WoW

Death knightDeath knight

WotLK

MageMage

Cataclysm

ShamanShaman

Cataclysm

WarlockWarlock

Cataclysm

MonkMonk

Mists of Pandaria

 

 

Obecné informace


Začínající oblast: Coldridge Valley (Dun Morogh)

Hlavní město: Ironforge

Rasový mount: Beran

Vládce: Council of Three Hammers (Současný), King Magni Bronzebeard (Dříve)

Jazyk: Dwarven, Common

 

 

Začínající oblast


Dun Morogh


Zasněžená oblast Dun Morogh, obklopená rozeklanými vrcholky hor, byla po staletí kulturním srdcem trpaslíků z Ironforge. Nedávno se otřesy probudily z jejich podzemních obydlí četnými troggy a dovedli bestiální tvory k trpasličí osadě Anvilmar v údolí Coldridge Valley. Náhlý příliv troggů také způsobil, že drsní Frostmane trollové opustili své obvyklé místo na Shimmer Ridge a zasahovali do trpasličí oblasti. Dun Morogh je ohrožován na dvou frontách. Bez další pomoci by mohly ceněné země Dun Morogh brzy spadnout do barbarských nepřátel trpaslíků.

Dun Morogh

 

Město


Ironforge


Mocné město Ironforge, vytesané do kamenného srdce Khaz Modanu, je důkazem síly a odolnosti trpaslíků. Během druhé války mezi orky a trpaslíky padlo mnoho trpasličí pevnosti na nápor Hordy, ale Ironforge nikdy nebyl zničen. Nyní vládci Rady tří kladiv, město vstoupilo do napjaté a potenciálně násilné éry. Pokud by však Rada vládla rovností a spravedlností, mohlo by být toto nové období v historii Ironforge velmi dobré.

Ironforge

 

Vůdce


Council of Three Hammers


Rada tří kladiv, která byla vytvořena po zkamenění krále Magniho, se skládá z jednoho zástupce z každého trpasličího klanu. Muradin Bronzebeard, Magniho mladší bratr a veterán války proti králi Lichů, zastupuje Bronzebeardy. Falstad Wildhammer, proslulý jezdec na gryphonů a vysoký podíl jeho klanu, představuje Wildhammers. Moira Thaurissan, právnická dědička trůnu Ironforge kvůli její linii, představuje Dark Irons, klan, kterému vládne její pozdější manžel Dagran. Přes jejich různé minulosti a ideologické rozdíly se tito tři zástupci zavázali vládnout jednotně pro dobro Ironforge.

Council of Three Hammers

 

Rasový mount


Ram


Horští berani Barak Tor'ol, odlišující se svou chlupatou srstí a masivními rohy, jsou jednoduchá, ale hrdá zvířata, jejichž nebojácnost je srovnávána pouze s jejich trpaslíky. To, co tato dobrodružná zvířata nemají v divokosti, kompenzují neobvyklou trvanlivostí a silou. V poslední době byly na chladném kontinentu Northrend objeveny další druhy beranů, přesto však trpaslíci Ironforge stále upřednostňují přátelský druh původce Dun Morogh a jeho okolních oblastí.

Ram

 

 

Galery


 

 

Změna aktualizace


Battle for Azeroth Patch 8.1.0 (2018-11-12): Prostřednictvím questové linie, mohou získat Hertiage Armor.

Warlords of Draenor Patch 6.0.2 (2014-14-10):

 • Aktualizovaný model rasy.
 • Odstraněná rasová vlastnost: Mace Specialization, a změněná na Might of the Mountain.
 • Odstraněná rasová vlastnost: Crack Shot.

Mist of Pandaria Patch 5.0.4 (2012-28-08):

 • Přidané povolání Monk.
 • Odstraněná rasová vlastnost: Gun Specialization, a změněná na Crack Shot.

Cataclysm Patch 4.0.3a (2010-23-11): Přidané povolání Mage, Warlock a Shaman.

Cataclysm Patch 4.0.1 (2010-12-10): Odstraněná rasová vlastnost: Find Treasure, a změněná na Explorer.

Wrath of the Lich King Patch 3.0.2 (2008-14-10): Přidané povolání Death Knight.

 

 

Odstraněné vlastnosti


Crack ShotCrack Shot - pasivní (Zrušené 6.0.2)
Zvyšuje se znalosti s Ranged zbraněmi o 1%.

 

Mace SpecializationMace Specialization - pasivní (Zrušené 6.0.2)
Zvyšuje se znalosti s Maces zbraněmi o 1%.

 

Gun SpecializationGun Specialization - pasivní (Zrušené 5.0.4)
Zvyšuje šance na kritický zásah s Guns o 1%.

 

Frost ResistanceFrost Resistance - pasivní (Změněné 5.0.4)
Zvyšuje odolnost Frost o 10%.

 

Find TreasureFind Treasure - aktivní (Změněné 4.0.1)
Aktivovaná abilita zobrazuje poklady na mini-mapě. Trvá dokud není deaktivována (nemá cooldown).

 

 

 

 

Odkazy


Seznam hratelné rasy

Alliance Alliance
Neutrální Neutrální
Horde Horde

Základní rasa | Spojenecká rasa

 

 

 

 • TOPlist
 • Blizzard
 • Battle.net
 • Pegi 12
 • Online hra
 • Násilí
 • Sprostá slova

Webdesign DeadKarlos | Copyright DeadKarlos - WoWka © 11. 7. 2006