Tauren - Rasa | WoWka CZ

Tauren


DeadKarlos | 17. Října 2019 | Návštěvnost 596

 

Tauren z Thunder Bluff jsou jedním z hratelných ras Hordy ve hře World of Warcraft. Taureni, původně složený z mnoha rozptýlených kmenů, se scházeli pod praporem kmene Bloodhoof, kde jim pomohli orkové proti kentaurovi. Taureni jsou velký a brutální, kteří žíjí v travnatých a otevřených pustin ve středu Kalimdoru.

Tauren začíná své cesty v Red Cloud Mesa, oblasti valivých plání na vysokých útesech na jihu Mulgore. Jejich dobrodružství v oblasti je nakonec dovede do Thunder Bluff, které je také jejich hlavním městem. Navzdory jejich enormní velikosti a hrubé síle, pozoruhodně pokojný Tauren je kultivovanou klidnou, domorodou společností. Avšak, při vzbuzeným konfliktem, Taureni jsou nesmiřitelně nepřátelský, kdy budou používat každou jejich síly k rozbitím nepřátel.

Vážení ochránci přírody

Mírumilovný tauren - známé svým vlastním jazykem jako shu'halo - se v Kalimdoru dlouho zdržovaly a snažily se zachovat rovnováhu přírody na základě jejich bohyně, Matky Země. Až donedávna Tauren žil jako kočovník rozptýlený po celém Barrens a lovil velká bestie Kodo původem z vyprahlé oblasti.

Tauren

Historie


Během třetí války měl mocný taurenský náčelník Cairne Bloodhoof náhodné setkání s orkskou Hordou, která prozkoumávala Kalimdor. Poté, co se spřátelil s náčelníkem Thrallem, byl Cairne a jeho kmen schopni odrazit své nepřátele, když si v Mulgore vytvořili nový domov; město Thunder Bluff. Kvůli dluhu orků za jejich pomoc se Tauren připojil k Thrallovi na hoře Hyjal, aby bránil Kalimdor před démony Plamenné legie.

Po staletí Tauren vzkvétal skrz Mulgore, ale tragédie je postihla po útoku proti králi Lichů v Northrendu. Cairne věřil, že nový bezohledný náčelník Garrosh Hellscream, povede Hordu ke zničení, a vyzval mladého orka k souboji. Taurenský náčelník měl jasně slabou ruku...

Avšak, než začal duel bojovníků, tak Magatha Grimtotema, taurenská matriarcha, která neměla rád Cairne, otrávila Garroshovu čepel. Jed ochromil Cairne a Garrosh ho dokázal zabít.

Následovníci Magathy pak zaútočili na Thunder Bluff ve snaze se ho zmocnit. Avšak Baine, Cairneovo synovi, se podařilo zahájit protiútok a znovu vytěžit a vrátit Taurenům jejich město a vyhnat Magathu a její následovníky z taurenských zemí. I přes smrtící střet mezi Cairne a Garroshem neopustili Taureni Hordu. Baine statečně převzal plášť taurenského vedení a Highmountain Taurenů vytvořil oporu pro rostoucí korupci Legie poblíž Broken Isles.

 

 

Rasové vlastnosti


Every Man for HimselfEvery Man for Himself - pasivní
Critical strike poškození a uzdravení je zvýšené o 2%.

 

CultivationCultivation - pasivní
Zvýšený skill Herbalism o 15 a rychlejší sbírání bylin.

 

EnduranceEndurance - pasivní
Zvyšuje se vaše Stamina o 197 (na úrovni 100) (podle úrovně postavy).

 

Nature ResistanceNature Resistance - pasivní
Snižuje Nature poškození, které dostanete o 1%.

 

War StompWar Stomp - aktivní - 2 min cooldown
Omráčí až 5 nepřátel v dosahu 8 yardů na 2 sekundy.

 

 

Logo Forsaken

 

Dostupná povolání


DruidDruid

WoW

HunterHunter

WoW

ShamanShaman

WoW

WarriorWarrior

WoW

Death knightDeath knight

WotLK

PaladinPaladin

Cataclysm

PriestPriest

Cataclysm

MonkMonk

Mists of Pandaria

 

 

Obecné informace


Startovní Lokace: Red Cloud Mesa, Mulgore

Hlavní město: Thunder Bluff

Rasový mount: Kodo

Vládce: Baine Bloodhoof, Cairne Bloodhoof (dříve)

Jazyk: Taur-ahe, Orcish

 

 

Začínající oblast


Mulgore


Poté, co se usadili v loukách Mulgore, mocný tauren založil ohromný město Thunder Bluff. Po celá léta pak Taureni žili uprostřed klidných plání uprostřed Kalimdoru, které měl dopad k blahu jejich milovaného nového domova i přesto že nedávný kataklyzmus měl na Mulgora katastrofální dopad. Barbarský prasata, která vylezla ze svých dun jižně od Thunder Bluff, se množili v Red Cloud Mesa a zasahovali do tábora Narache. Kromě toho, že zajali mnoho taurenů, prasata způsobili, že praskl obrovský kořeny stromu ze země a dusily celý život z kdysi zelenajících plání. Ve světle toho se Tauren zavázal, že odvrátí divoká stvoření a uzdraví rány způsobené zemi, než se poškození stane nenapravitelným.

Mulgore

 

Město


Thunder Bluff


Thunder Bluff je postavený pod moudrým náčelníkem Cairneem Bloodhoofem a jeho oddaný kmen, nelze přehlednout zelenající se zemi Mulgore z vrcholu řady větrných skal. Před stavbou hlavního města žili taureni jako nomádi pro bezpočet generací, často pod útokem záškodnických skupin kentaurů. Po založení města Thunder Bluff, taurení rasa získala konečně stálý domov.

Po smrti Cairne v souboji s válečníkem Garroshem Hellscreamem se Thunder Bluff krátce zmocnila Magatha Grimtotem a prvků kmene. Jako odveta za Cairneovu smrt, zahájil syn Baine brilantní protiútok pomocí flotily zeppelinů. Poté, co strategicky rozdělil síly Magathy, tak Baine znovu převzal Thundera Bluff a roli vysokého náčelníka taurenů. Poté, co se hlavní město zotavilo z nedávných nepokojů, je pro taureny Kalimdor opět baštou míru a bezpečnosti.

Thunder Bluff

 

Vůdce


Baine Bloodhoof


Vysoký náčelník Baine Bloodhoof je synem dřívějšího taurenského vůdce Cairne Bloodhoofa. Kromě ztělesnění laskavosti a odvahy svého otce se Baine vyvinul v válečníka bez rovnocennosti. Po smrti Cairne v souboji s náčelníkem Garroshem Hellscreamem, Baine uprchl ze svého domova v Bloodhoof Village, když agenti taurenské matriarchy Magathy Grimtotemové zaútočili na vesnici a zmocnili se města Thunder Bluff. Přestože Baine stále trpěl ztrátou svého otce, nastal protiútok proti Magathě a jejím silám, nakonec znovu získal taurenský město zpět.

Nakonec Cairneův čestný syn ušetřil Magathě život a vykázal matriarchu a její zrádné spojence do Stonetalon Mountains. Od té doby se Baine ujal role hlavního náčelníka Mulgorových odvážných taurenů. Zatímco hořkost by mohla stále přetrvávat nad Cairnovým zánikem, Baine přislíbil svou loajalitu k Hordě a jejím válečníkům za dobro taurenské rasy.

Baine Bloodhoof

 

Rasový mount


Kodo


Taurenské legendy oplývají velké ohrmoné Koda z Barrens v Kalimdoru. Některé mýty vyprávějí o vzácných kodech, která jsou vázána na duchové oblohy a bouře, což umožňuje kolosálním zvířatům využít síly samotného blesku. Zatímco kodové jsou svou povahou obecně považováni za něžný, ale jsou také nebezpečný, když jsou ohroženi, a občas je známo, že sežerou své nepřátele v celku.

Kodo

 

 

Galery


 

 

Změna aktualizace


Battle for Azeroth Patch 8.2.0 (2019-25-06): Prostřednictvím questové linie, mohou získat Hertiage Armor.

Warlords of Draenor Patch 6.0.2 (2014-14-10):

 • Přidaná rasová vlastnost Brawn
 • Aktualizovaný model rasy.

Mist of Pandaria Patch 5.0.4 (2012-28-08):

 • Přidané povolání Monk.
 • Změněná rasová vlastnost Nature Resistance.

Cataclysm Patch 4.0.3 (2010-23-11): Přidané povolání Priest a Paladin.

Wrath of the Lich King Patch 3.0.2 (2008-14-1): Přidané povolání Death Knight.

 

 

Odstraněné vlastnosti


Nature ResistanceNature Resistance - pasivní (Změněné 5.0.4)
Snižuje šanci být zasažen Nature kouzly o 2%.

 

 

 

 

Odkazy


Seznam hratelné rasy

Alliance Alliance
Neutrální Neutrální
Horde Horde

Základní rasa | Spojenecká rasa

 

 

 

 • TOPlist
 • Blizzard
 • Battle.net
 • Pegi 12
 • Online hra
 • Násilí
 • Sprostá slova

Webdesign DeadKarlos | Copyright DeadKarlos - WoWka © 11. 7. 2006